Your browser does not support JavaScript! BHP Bielsko-Hurtownia i sklep z artykułami BHP w Bielsku-Białej

Ochrona twarzy

Nasza odzież specjalistyczna spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, ISO czy Unii Europejskiej a przede wszystkim odpowiada aktualnym przepisom i wytycznym wynikających z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Ochrona twarzy w BHP Bielsko-Biała to najlepszy wybór.

Co to są środki ochrony twarzy? – zapobiegają uszkodzeniom twarzy, spowodowanym czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i biologicznymi, termicznymi oraz szkodliwym promieniowaniem.

 

Osłony twarzy – wykonane są z tworzyw sztucznych lub z metalowej siatki. Mogą być wyposażone w filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem. W zależności od konstrukcji i tworzywa przystosowane są do prac w różnych środowiskach. Mogą chronić również podbródek oraz szyję.

Przyłbice spawalnicze – chronią całą twarz oraz oczy przed gorącymi iskrami i odpryskami oraz szkodliwym promieniowaniem emitowanym podczas spawania. Przyłbice spawalnicze składają się z korpusu, ramki na szybkę i z filtra. 

 

Tarcze spawalnicze – trzymane są przez pracownika w ręku podczas spawania. Chronią oczy, twarz i szyję. Składają się z korpusu, ramki na szybkę, filtra i rękojeści. Wymienne filtry umożliwiają zastosowanie filtra o stopniu przyciemnienia właściwym do rodzaju i intensywności spawania.

 

Kaptury – oprócz ochrony oczu i twarzy zapewniają ochronę głowy i szyi.