Your browser does not support JavaScript! BHP Bielsko-Hurtownia i sklep z artykułami BHP w Bielsku-Białej

Jak poprawie zakładać i zdejmować maseczkę i rękawiczki

Wielu ludzi korzystając z masek i rękawiczek robi to źle oto w jaki sposób robić to dobrze nie narażając zdrowia.

Maseczka:

Maskę należy zakładać czystymi dłońmi tak aby nie ubrudzić jej przed rozpoczęciem użytkowania. Ponadto powinno się mieć ją założoną na nos oraz zaczepioną o uszy tak aby była dla nas komfortowa i podczas ruchu się nie zsunęła czym mogłaby narazić nas na kontakt z bakteriami i wirusami. Pozbywamy się jej chwytając za gumkę zaciągniętą o nasze ucho a jeżeli jest wielokrotnego użytku poddajemy ją dezynfekcji.

Rękawiczki:

Podobnie jak w przypadku maseczki pierwszą czynnością, którą musimy wykonać przed nałożeniem na dłonie rękawiczek jest umycie takowych dłoni odpowiednim płynem dezynfekującym bądź wodą z mydłem. Następnie w sprawnych ruchach wsadzamy dłonie do środka starając się unikać kontaktu z zewnętrzną stroną rękawiczki w obu przypadkach.

Kiedy będziemy chcieli pozbyć się rękawiczek należy chwycić pierwszą od dołu starając się nie dotykać skóry, kiedy nam się uda  rękawiczkę trzymamy w dłoni na której jest założona jeszcze druga, wkładamy pomiędzy dłoń a rękawiczkę palce i płynnym ruchem ściągamy w górę. Zużyte rękawiczki wrzucamy i myjemy ręce.