Your browser does not support JavaScript! BHP Bielsko-Hurtownia i sklep z artykułami BHP w Bielsku-Białej

Ochrona słuchu

Firmy i spółki najczęściej wybierają nauszniki przeciwhałasowe do ochrony słuchu. Zbudowane są z dwóch czasz tłumiących, które obejmują małżowiny uszne przylegają do głowy. Równie dobre są także wkładki przeciwhałasowe, które szczelnie przylegają do kanału słuchowego dzięki czemu dobrze tłumią hałasy. Te rozwiązania efektywnie chronią przed hałasem i nie obniżają komfortu pracowników podczas wykonywania pracy.

NAUSZNIKI PRZECIWHAŁASOWE

Składają się z czasz tłumiących, które obejmują małżowiny uszne i idealnie przylegają do głowy dzięki miękkim poduszkom uszczelniającym. Nauszniki występują w trzech rozmiarach: małym, dużym i normalnym. Ponadto mogą być niezależne lub mocowane do hełmów ochronnych. 

WKŁADKI PRZECIWHAŁASOWE

Ochronniki słuchu używane w zewnętrznym kanale słuchowym oraz w małżowinie usznej. Ważne jest, żeby stosowanie wkładek przeciwhałasowych poprzedziły badania laryngologiczne. Lekarz powinien stwierdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do ich stosowani

Nauszniki tradycyjne

Występują w różnych wariantach: ze sprężyną dociskową zakładaną na głowę bądź na kark, do montowania na hełmie ochronnym itd. Nauszniki poprzez zróżnicowaną wielkość są dopasowane do różnych poziomów hałasu. Czasze nauszników, szczelnie obejmujące uszy,wykładane są miękkimi poduszeczkami. Wykonane są z tworzyw sztucznych. Tłumiąca wyściółka to najczęściej pianka z PCW lub poliuretanu. 

Aktywne nauszniki

Wzmacniają dźwięki o niskim natężeniu. Wzmacnianie zmniejsza się stopniowo w miarę zbliżania się do poziomu 80 dB. Tuż przed poziomem 80 dB przechodzi w coraz silniejsze tłumienie sygnałów dźwiękowych, by przy 82 dB ekwiwalentny poziom dźwięku nie został przekroczony. Niektóre modele mają możliwość podłączenia do nich krótkofalówki i telefonu komórkowego.